Stosowane materiały

Materiały o wysokiej wytrzymałości mechanicznej

Wszystkie komponentów protetycznych są wytworzone z niemieckiego tytanu grade 5. Jest to tytan, formowany wyłącznie na zimno, który w porównaniu ze standardowym tytanem 5-go stopnia wykazuje znacznie większą wytrzymałość mechaniczną.

Nasze implanty produkowane są z tytanu grade 4, dostarczanego przez niemiecką firmę Zapp. Wykorzystanie tego materiału w połączeniu z powierzchnią SLA sprawia, że implanty bardziej integrują  się z tkanką kostną pacjenta i istnieje mniejsze ryzyko ich wydzielenia.

Analogi implantów są wykonane ze stali nierdzewnej. Plastikowe, odlewane części wykonane są z polioksymetylenu (POM) przez frezowanie i mogą być bezpiecznie użyte w technice wypalania bez substancji resztkowych. Rekomendowany moment siły docisku dla każdego łącznika jest podany na opakowaniu razem z innymi cechami komponentu.

Chropowatość implantu

Wszystkie nasze implanty posiadają powierzchnię SLA – charakterystyczną do tej pory jedynie dla implantów Straumann®. Wyniki badań podkreślają wysoką jakość powierzchni oraz składu chemicznego naszych implantów. Pozwala to na lepszą przyczepność, rozwój oraz optymalny wzrost w badanych próbach w ciągu 24 godzin od wysiania komórek. W odniesieniu do tych testów możemy stwierdzić, że analizowny implant jest wystarczający, aby umożliwić odpowiednią osteointegrację.

Materiały poddawane testom jakościowym

Testy zmęczeniowe i wytrzymałościowe zostały przeprowadzone w Niemczech, w ENDOLAB MECHANICAL ENGINEERING GmbH – certyfikowanym laboratorium (ISO 17025) specjalizującym się w testowaniu implantów (licencje CE oraz FDA) – Test Długotrwałego Obciążania Mechanicznego 5 milionów cykli obciążeń siłą 250 N.

Osiągnięto precyzję pomiarów na poziomie mikroskopowym. Każdy łącznik wyprodukowany przez firmę Implant System zachowuje dokładność wykonania do 2 mikronów i podlega ścisłej kontroli ISO, co wyróżnia naszą firmę na tle konkurencji – standardem w innych firmach jest dokładność do 5 mikronów.

Wysokiej jakości materiały gwarantują niezawodność produktów. Warto wiedzieć, że oferowane przez nas zamienniki kompatybilne są z popularnymi systemami implantologicznymi.

© 2023 Implant System. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin