Implanty zębowe

Implanty spełniające normy dla wyrobów medycznych

Firma Novamind zajmuje się sprzedażą komponentów protetycznych. Na liście naszych produktów znajdują się m.in. implanty stomatologiczne. Aby mogły stać się niezawodną podstawą dla korony zębowej lub mostu, muszą być wykonane bardzo precyzyjnie i winny być odpowiednio dopasowane.


SYMMETRON BL


SYMMETRON TL


KRATEON


ARTION


ANTIROPON


PROTON


W ofercie posiadamy implanty tytanowe wykonane z wykorzystaniem zaawansowanych technologii. Maszyny w technice CNC zapewniają doskonałą jakość frezowania w absolutnie bezpiecznym środowisku produkcyjnym (certyfikat ISO) i doskonałe dopasowanie do 2 mikronów pomiędzy implantem i łącznikiem. W rezultacie powstają produkty odpowiadające najwyższym oczekiwaniom zarówno lekarzy, jak i pacjentów. Implanty tytanowe oferowane przez Novamind nie powodują szkodliwych następstw dla ludzkiego organizmu. Są bardzo dobrze tolerowane, co sprawia, że wszczep podlega szybkiej osteointegracji zapewniając stabilność i długoletnie funkcjonowanie implantu.

 

Poza tym, stosowanie najwyższej klasy surowców, takich jak tytan klasy 4 dla implantów oraz tytan klasy 5 dla komponentów protetycznych sprawia, że systemy implantologiczne Novamind stanowią absolutnie bezpieczny wybór.

 

Produkty implanto-protetyczne oferowane przez Novamind spełniają wymagania normy EN ISO 13485, która dotyczy wyrobów medycznych. Cały proces produkcji jest ściśle kontrolowany, poparty dokumentacją techniczną.

 

Chropowatość implantu

 

Wszystkie nasze implanty posiadają powierzchnię SLA – charakterystyczną do tej pory jedynie dla implantów Straumann®. Wyniki badań podkreślają wysoką jakość topografii powierzchni oraz składu chemicznego naszych implantów. Pozwala to na lepszą przyczepność, rozwój oraz optymalny wzrost w badanych próbach w ciągu 24 godzin od wysiania komórek. W odniesieniu do tych testów możemy stwierdzić, że analizowany implant jest odpowiedni, aby umożliwić odpowiednią osteointegrację.

 

Poniższy schemat wskazuje, że topografia powierzchni implantów posiada odpowiednią chropowatość, co prowadzi do niezawodnego zakotwiczenia się implantu w kości.

 

 

Wytyczne, którymi kierujemy się przy produkcji implantów Novamind:

 

 • doskonały surowiec (tytan grade 4), dostarczany wyłącznie z niemieckiej firmy Zapp
 • najwyższa precyzja zapewniana przez system maszyn CNC
 • produkty oparte na badaniach: systemy implantologiczne i protetyczne podlegają testom in vitro, a także in vivo przed wejściem na rynek
 • wszystkie nasze implanty posiadają specjalną powierzchnię SLA – zapewniającą odpowiednią osteointegrację
 • 100% zgodność naszych implantów z oryginalnymi systemami implanto-protetycznymi

 

Leczenie implantologiczne dla każdego

 

Novamind stworzył 5 systemów implantologicznych z dużą precyzją, jeszcze bardziej ekonomicznych. W katalogu produktów znajdują implanty różniące się rozmiarem średnicy. Naszym celem jest opracowanie takiej oferty, aby w konsekwencji dotarła do jak największej liczby odbiorców. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, udostępniamy implanty stomatologiczne, które są kompatybilne z systemami wyprodukowanymi przez innych światowych producentów. Dla ułatwienia każda seria posiada swoją indywidualną nazwę i przypisane do nich poszczególne marki:

 • Implanty ARTION CC – kompatybilne z NOBEL ACTIVE®
 • Implanty ARTION HEX –  kompatybilne z MIS, ZIMMER®
 • Implanty KRATEON – kompatybilne z NOBEL REPLACE SELECT®
 • Implanty SYMMETRON TL – kompatybilne z STRAUMAN SOFT TISSUE LEVEL RN SYSTEM®
 • Implanty SYMMETRON BL – kompatybilne z STRAUMAN BONE LEVEL®
 • Implanty PROTON – kompatrybilne z XIVE FRIALIT DENTSPLY®

Zachęcamy do odwiedzenia naszego sklepu internetowego, w którym wszystkie produkty są posegregowane na kategorie i odpowiednio opisane.

© 2023 Implant System. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl Strony internetowe Szczecin